Сопругата на Кирил Петков си замина во родната Канада

Сопругата на поранешниот бугарски премиер Кирил Петков, Линда Мекензи Петкова, се врати во родната Канада. Таа објави фотографии од нејзината ќерка и од пејсажите во родниот Ванкувер, а пријатели и роднини и порачаа – Добредојде дома!

Веста дека Петкова си заминала во родната земја, без сопругот, ја објавија и повеќе бугарски медиуми. Потсетуваат за скандалот кога пред неколку месеци беше објавена видео снимка од маж кој го допира задникот на жена со која влегува во стан, а кои многу личат на Петков и поранешната шефица на неговиот кабинет, Лена Бориславова.

По подолг молк околу наводната афера, Петков пред две недели се огласи јавно, и порача дека случајот со Лена бил обид на политичките противници да истурат врз него ,,жолта помија”.

Не одговори директно на прашањето дали имал афера со поранешната шефица на кабинетот.

 

 

Back to top button
Close