Србин е уапсен по барање на Интерпол на ГП Табановце

На 16.06.2021 во 05.10 часот на Граничен премин „Табановце“, полициски службенци го лишиле од слобода Х.Д.(57) од Р.Србија, бидејќи при извршена проверка било констатирано дека се наоѓа на „Стоп-листа“, по барање од Интерпол. Лицето било предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close