Средба Ердоган-Ѓукановиќ

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска се сретна со претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ, јави агенцијата Анадолија.

Ѓукановиќ денеска престојува во работна посета на Република Турција, каде допатува на покана на турскиот претседател Ердоган.

Средбата меѓу двајцата претседатели беше затворена за медиумите.

Back to top button
Close