СВР Тетово поднесе кривична пријава против Г.Ш.(21) од с.Желино, тетовско

Спречена кражба на музички инструменти во Берово - МИА

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Г.Ш.(21) од с.Желино, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“. На 06.05.2021, полициски службеници од Полициското одделение Групчин го запреле пријавениот со патничко возило натоварено со дабово огревно дрво, за кое не поседувал никаква документација за сеча и испратница за транспорт на огревни дрва.

Back to top button
Close