Тен Хаг не знае дали Роналдо ќе остане во Манчестер јунајтед

epa09891351 Ajax Amsterdam’s head coach Erik ten Hag attends a press conference at Johan Cruijff ArenA in Amsterdam, the Netherlands, 15 April 2022. Ajax Amsterdam face PSV Eindhoven in the Dutch Cup final on 17 April 2022. EPA-EFE/KOEN VAN WEEL

 

Ниту раководството на клубот ниту главниот тренер Ерик тен Хаг не знаат дали напаѓачот Кристијано Роналдо ќе остане во Манчестер јунајтед.

Според „ESPN“ Португалецот најверојатно ќе ги пропушти сите тренинзи на тимот оваа недела.

Исто така, не се знае дали Роналдо ќе учествува на турнеја на Манчестер јунајтед во Тајланд и Австралија која е во рамките на подготовките за новата сезона.

Претходно медиумите пишуваа и дека агентот на Роналдо се сретнал со раководството на Барселона за да разговараат за иднината на фудбалерот. Роналдо се врати во Манчестер Јунајтед на крајот на август 2021 година.

Во сезоната 2021/22 тој постигна 24 гола и три асистенции на 38 натпревари за тимот во сите натпреварувања.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close