Тешка сообраќајка во Преспа: Едно лице загина, тешко повредено 10 годишно дете

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Преспа во која едно лица загина, а три се тешко повредени меѓу кои и 10 годишно дете.

Животот во сообраќајката го загубила 60 годишна жена додека детето и маж на возраст од 40-тина години се првично хоспитализирани во битолската Клиничка болница, но поради сериозноста на повредите во моментот се транспортираат на скопските Клиники.

Во болницата во Битола, засега, останува третиот тешко повреден во сообраќајна несреќа кој е на возраст од 60-тина години.

Back to top button
Close