Топлотен бран во Шпанија со температури од 43 степени

Во Шпанија вчера беа регистрирани високи температури до 43 степени Целзиусови каде метеоролозите објавија прогнози дека вториот топлотен бран оваа година би можел да трае до 14 јули.

Највисоката регистрирана температура од 43 степени е измерена покрај реката Гвадалкивир во близина на Севиља на југот на Шпанија и во Бадахоз, на запад во државата

Back to top button
Close