Торнадо на првиот крак на Халкидики (ВИДЕО)

Денеска невреме е забележано на северот на Грција, односно на Халкидики.

Туристите на плажата во Паљури биле сведоци на ретка глетка , кога на хоризонтот се појавило торнадо. Не е познато дали е предизвикана штета од невремето.

 

 

Back to top button
Close