Тридневна жалост во Црна Гора по трагедијата во Цетиње

Владата на Црна Гора ќе прогласи тридневна жалост, откако денеска во Цетиње загинаа 11 луѓе, а уште шест се повредени при напад на 34-годишен маж.

Црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ преку Телеграм објави дека во населбата Медовина загинале 11 лица, а меѓу нив имало и деца.

„Ваква трагедија не се памети во Црна Гора“, кажа Абазовиќ.

 

 

 

Back to top button
Close