Уапсен наркодилер со лажна лична карта со името на Роберт де Ниро

Романската полиција уапси дилер на дрога со лажна лична карта со името и фотографија на холивудскиот глумец Роберт де Ниро.

Во документот се наведува дека „Де Ниро“ живее во романскиот град Јаси, родители му се Мадона и Ентони, а адресата одговара на тамошните гробишта… При претрес во вистинскиот дом на лажниот актер, пронајдена е поголема количина екстази, подготвена за продажба.

Вистинското име на притвореникот е Сорин Булгару – 53-годишен маж, криминалец и човек добро познат на полицијата. Ќе му се суди за учество во мрежа за трговија со наркотици.

Ова не е првпат Булгару да користи туѓ идентитет. Во 2011 година, тој бил фатен како зема заем со нечија лична карта, по што си добил казна од девет години затвор.

Back to top button
Close