Уапсени турски државјани

На 21.06.2021 околу 21.00 часот во Скопје на бул.„А.Македонски“ од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба биле лишени од слобода К.А.(28), Е.М.(29), Е.М.(35), Б.У.(28), Б.М.(33), Н.О.(24), И.В.(35) и Г.С.(30), сите турски државјани, поради основано сомнение дека на 17.06.2021 во 18.45 часот, на подрачјето на Центар, физички ги нападнале, К.А.(27), О.Б.(30) и Ф.Н., користејќи и тврди предмети. По документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close