Убиена е жена во Сараево: Уапсени се сопругот, свекрвата и свекорот

Полицијата уапси три лица за убиство на Н.Р.(38) од Сараево!

Зад решетки се нејзиниот сопруг Г.Р.(36) кој е осомничен за убиство и неговата мајка Л.Р.(76) за соизвршителство. Полицијата го уапсила и Љ.Ј.(67), кој наводно им помагал по делото.

Локалните медиуми јавуваат дека полицијата го пронашла телото на Н.Р., која била убиена пред неколку дена, во стан на улицата Колодворска . Полицијата во станот пронашла предмети и траги од делото.

Телото на убиената е пренесено во обвинителството во Бара, каде по наредба на обвинителството ќе биде извршена обдукција.

По кривичната истрага, уапсените ќе бидат предадени во надлежност на Кантоналното обвинителство на кантонот Сараево.

Back to top button
Close