Уште еден Србин почина во Грција: Сопругата го извлекла од водата 

Тело на државјанин од Србија е извлечено од морето  во Нео Мармарис на Халкидики.

Во бессознание од водата го извлекла неговата сопруга.

Мажот е пренесен во Здравствениот дом „Агиос Николаос“, каде е констатирана смрт, а обдукцијата на телото ќе ја врши Крим-патолошката лабораторија.

 

Back to top button
Close