ВИДЕО: 12 загинати во земјотресот на Еквадор

12 загинати и многумина поцредени и заробени под урнатинитр е досегашниот биланс во силниот земјотрес од 6.9 степени кој денеска го погоди Еквадор.

Aгенциите пренесоа дека едно лице загинало во градот Куенка и три во крајбрежната држава Ел Оро.

Американскиот геолошки институт објави дека земјотресот се случил во крајбрежниот регион Гвајас, околу 80 километри јужно од Гвајакил, вториот по големина град во Еквадор, додаде АП.

 

 

Back to top button
Close