(ВИДЕО) “Ја претепа и ми донесе чаша вода да ја освестам” Мајката на убиеното 2-годишно девојче раскажува за семејната голгота

Мајката знаела дека таткото го тепал двегодишното дете кое почина на скопските клиники по 22 дена борба за живот, Обвинителството нема нови осомничени за убиството. Семејството на убиеното дете за „Порталикс“ ја раскажа голготата што ја преживувале.

Обвинителот од Кичево кој ја води истрагата уште не го знае мотивот. Нема одговор ниту на прашањето дали таткото признал вина пред обвинител.

Мајката на двегодишното дете, сведочи дека детето и било донесено заедно со вода за освестување, а потоа ја однела во болница.

„Ми ја донесе, ми рече само малце ја удрив, не ми кажа што и како. Ми наполна вода да ја освестам оти овие сами беа дома (другите деца). Ја освестував, не можев, ја однесов во болница. Ме има и мене удрено, еднаш се изнервирав, го пријавив, три месец и си дојдов ради децата“, вели мајката на двегодишното дете за „Порталикс“.

Семејството има седум деца, а живее на мала раздалеченост од мајката на убиецот, која исто збореше пред камера.

„Ќе го средев, ќе го одлежев. Сопствен син јас ќе го одлежев. Ама за овие децата толку ми е тешко. Ве молам, не можам ни да зборам више. Не можам. Ова е лоша работа за една изгорена мајка“, вели мајката на лицето кое си го уби сопственото дете.

Back to top button
Close