(ВИДЕО) Експлозија во ресторан во Абу Даби, има загинати и повредени

Две лица загинаа, а 120 се повредени во експлозија на плинска боца во ресторан во Абу Даби, објави полицијата на Твитер.

Во експлозијата беа оштетени и неколку продавници.

Екипите за цивилна одбрана го гаснат пожарот, јавува „Ројтерс“.

 

 

 

 

Back to top button
Close