(Видео) Голем пожар во Дојран – викендици во опасност

Голем пожар вечерва избувна во Дојран во местото викано Калдрма. Струмичката локална телевизија Вис јавува дека на одредени места огнот е локализиран, но на други локации пламнува и има опасност да бида зафатени вили, пренесе прес 24.мк

На терен излегле две противпожарни единици и вработени во комуналното претпријатие на општина Дојран.

Во тој реон има голем број викендици, но и куќи на локалното население.

Back to top button
Close