(ВИДЕО) Горат гасоводи во Турција


Од минута во минута не престануваат да доаѓаат ужасни вести од Турција која утрово беше погодена од страшен земјотрес.

На социјалните мрежи се појавија снимки од гасоводи како горат на југот на Турција по разорните земјотреси.

Турскиот министер за енергетика, Фатих Донмез, утрово изјавил дека во земјотресот сериозно е оштетена енергетската инфраструктура.

Back to top button
Close