ВИДЕО: Момче оставило проштално видео под рушевините. Но, следувало чудо

Таха Ердем (17) од Адијаман бил затрупан под урнатините по разорниот земјотрес што ја погоди Турција на 6 февруари.

Од силината на ударот се онесвестил а кога дошол при свест, слушнал како соседите викаат за помош, но не можел да види никого, бидејќи бил затрупан

Затоа снимил видео, за да се збогува со своите најблиски.

Само два часа подоцна, неговите роднини успеале да дојдат до него и да го извлечат на безбедно.

 

Back to top button
Close