ВИДЕО: Објавено видео од станот на уапсениот екстремист: знамиња на Исламска држава и ножеви на маса

Потпретседателот на Владата на Србија и министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ при денешното обраќање прикажа видео снимено во станот на еден екстремист, кој беше уапсен по вчерашниот напад.

На видеото се гледаат знамиња на Исламска држава, како и повеќе од пет различни ножеви, кои се наоѓаат на маса.

Дачиќ додаде дека врз основа на видеото секој може сам да процени дали се работи за тероризам или не

Back to top button
Close