ВИДЕО: Патничка од српскиот автобус открива зошто автобусот се преврте!

Возачот беше добро, не беше уморен. Еден родител сакаше да седне напред бидејќи детето почнало да кашла. Возачот се обидел да го спушти седиште до возачкото седиште и да му објасни на таткото како се прави тоа.

Ова за bTV го објаснила жена од српскиот автобус кој се преврте на автопатот Тракиа.

Според неа, вака дошло до несреќата.

„Тргнавме од Сончев Брег, застанавме да се одмориме на бензинска пумпа на 10 километри пред несреќата“, додаде таа и објасни дека во автобусот имало 49 лица.

 

 

Back to top button
Close