ВИДЕО: Поради селфи туристи паднаа од гондола во Венеција

На интернет се шири видео од неколку туристи кои завршиле во еден од венецијанските канали откако паднале од гондола.

Како што се наведува тие одбиле да го послушаат гондолиерот кој им наредил да седнат и да престанат да прават селфи, пишува Гардијан.

И гондолиерот завршил во водата, откако се обидел да ги спаси своите патниците.

Back to top button
Close