ВИДЕО: Пратеникот Арбен Зибери (внук на Насер) нервозен излезе од Собранието, со џипот удри во металната рампа

Новинарот на ТВ Клан, Фуркан Салиу, на својот Фејсубк профил објави видео на кое се гледа како новиот пратеник Арбен Зибери, инаку внук на Насер Зибери (кандидатот на ДУИ за премиер), нервозен излезе од Собранието и на излегување со џипот удри во металната рампа.

Arben Ziberi largohet i nervozuar nga Kuvendi, godet mbrojtëset metalike me veturën e tij

Furkan Saliu 发布于 2020年8月20日周四

Зибери беше директор на ИЈЗ пред да биде разрешен од министерот за здравство Венко Филипче.

Поврзано:

Зошто не е свикано Собранието – од СДСМ тврдат дека ДУИ не е проблемот

ВИДЕО: Пратениците на ДУИ преговараат дали ќе има седница, им донесоа и пица

Back to top button
Close