(Видео) Протече видео во кое Трамп ги навредува Бајден и Харис

Доналд Трамп е снимен како го нарекува Бајден – „Скршен“ и „куп измет“.

Поранешниот американски претседател рече дека верува оти актуелниот претседател наскоро ќе ја напушти претседателската трка.

На видеото до кое дојде „Дејли бист“ се гледа како Доналд Трамп седи во количка за голф држејќи пари, а покрај него неговиот син Барон разговара со некого за актуелната кампања, пишува Гардијан.

Трамп ги праша луѓето зад камерите што мислат, како се покажал на дебатата минатата недела. Тој предвиде што наскоро ќе направи Бајден.

„Тој всушност даде отказ, знаете – тој ја напушта трката“, рече Трамп.

„Го исфрлив од трката а тоа значи дека ја имаме Камала. Мислам дека таа ќе биде подобра. Таа е толку лоша. Таа е толку патетична. Таа е толку лоша“, продолжи Трамп.

Back to top button
Close