Видео: Путин го посети заедничкиот штаб на сите родови на руската армија вклучени во војната во Украина

epa10369435 Russian President Vladimir Putin (R) during his visit to the joint headquarters of the military branches of the Russian armed forces involved in the ‘special military operation’ in Ukraine, at an undisclosed location in Russia, 17 December 2022. EPA-EFE/GAVRIIL GRIGOROV/SPUTNIK/KREMLIN / POOL MANDATORY CREDIT

Рускиот претседател Владимир Путин го посети „заедничкиот штаб на сите родови на војската вклучени во руската специјална воена операција во Украина”, соопшти Кремљ, пренесе денеска агенцијата ТАСС.

– Шефот на државата се распрашуваше за работата на штабот, се запозна со напредокот на специјалната воена операција, одржа состаноци со командантите, изјави портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков.

Путин вчера го посетич заедничкиот штаб на руската армија, јави ТАСС.

Back to top button
Close