ВИДЕО: Рашела Мизрахи прва бајрактарка кон Мечкин Камен

Новата пратеничка на ВМРО ДПМНЕ и поранешна техничка министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи, се пофали дека ја предводи поворката коњи кон Крушево.

Igor Mehandzhiyski 发布于 2020年7月26日周日

,,Во чест на Илинден заедно со коњаницата „Бигорски Манастир – Патот на црешовото топче“ тргнавме од Зубовце до славното Крушево.Ги пренесуваме спомените за славните Илинденци и како се сака Македонија.Голема е честа да ја предводам коњаницата! Нека ни е лесен патот низ македонските планини до Мечкин Камен!“-напиша таа на својот ФБ профил и објави неколку фотографии.

Облечена во црни хеланки, маица и на главата има капа слична како на Тодор Александров.

Мизрахи стана славна меѓу симпатизерите и членството на ВМРО ДПМНЕ бидејќи одбиваше да дава изјави пред таблата на министерството на која стои уставното име Република Северна Македонија.

 

Back to top button
Close