ВИДЕО: Се запали фабриката за канабис во кавадаречкото село Дебриште

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев на својот официјален фејсбук профил сподели видео од пожарот кој го зафатил магацинскиот дел од фабриката за канабис во село Дебриште.

Јанчев сподели дека повеќе од 10 возила и над 25 пожарникари брзо интервенирале во гаснењето на пожарот и сега е веќе под контрола.

„ТППЕ Кавадарци и Неготино, ЈП Комуналец Кавадарци и ЕуроНикел, со повеќе од 10 возила и над 25 пожарникари брзо интервенираа во гаснењето на пожарот, кој го зафати магацинскиот дел од фабриката за канабис во село Дебриште.

Благодарение на брзата интервенција на службите, пожарот е под контрола и е спасен поголемиот дел од објектот.“-стои во објавата на Митко Јанчев.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02ggAp5pkR1YQ4GL5QG7s1m1bYh8rFt3eezFdaqt9pKMJjtaEnnUwScMv9t6iTBx7Kl&id=100044220320067&mibextid=Nif5oz

 

Back to top button
Close