ВИДЕО: Силно невреме со пороен дожд во Србија. Гром запали куќа во Смедерево …

Страшното невреме кое ја погоди Хрватска се префрли во Србија. поројни дождови и силен ветер прво ја погодија Бечка Паланка, Батровце, нови Сад и стигнаа до Белград. Во Смедерево пак гром запали куќа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Back to top button
Close