(Видео) Турски водител на вести го стресе силен земјотрес – погледнете како реагираше

При силниот земјотрес што ја стресе Турција, поточно со јачина од 6 степени по Рихтер, повредени се над 50 лица, а причинети се и големи материјални штети.

Но, на социјалната мрежа Твитер се објави видео на кое се забележува дека додека водителот води вести, се случува силниот земјотрес. Неговата реакција е неверојатна, погледнете ја сами.

Back to top button
Close