(ВИДЕО) Вака изгледа кога се вози автомобил со 4,42 промили алкохол во крвта!

Вчера во 16:35 часот на патот Рашиња – Кузминец 44-годишен возач под дејство на 4,42 промили алкохол во крвта управувал автомобил.

На видеото што го објави „Кликај.хр“ се гледа дека тој целосно пијан вози во свиок и на крајот заврши надвор од коловозот.

Возачот се здобил со полесни повреди и е сместен во посебна полициска просторија до отрезнување и против него ќе биде поведена прекршочна постапка“, известија од ПУ на Копривница.

Back to top button
Close