(ВИДЕО) Зеленски присуствуваше на кревањето на украинското знаме во деокупираниот Херсон

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски денеска присуствуваше на фицијално кревање знаме во ослободениот Херсон.

Украинскиот претседател денес е во посета на украинскиот град Херсон, неодамна ослободен од руските окупатори, каде со интонирање на химната беше подигнато украинското знаме.

извор: ДВ

Back to top button
Close