Во експлозија загина првиот човек на Запорожје

Во експлозија на автомобил загинал првиот човек на Михаиловка во областа Запорожје, Иван Сушко, пренесоа украинските медиуми.

Според украинските медиуми, тој во автомобилот бил со дете.

Тој ја вршеше функцијата шеф на проруските воено-цивилни власти во Михаиловка, во регионот Запорожје.

 

 

 

Back to top button
Close