Во Грција 23 нови случаи на Ковид-19

– Во Грција во изминатите 24 часа се регистрирани 23 нови случаи на Ковид-19, а бројот на заразени се зголеми на 3.432 лица, јави дописничката на МИА од Атина.

Министерството за здравство на Кипар соопшти дека од 1.204 направени тестови регистриран е само еден случај на Ковид-19. Од почетокот на епидемијата, на островот се заразени вкупно 999 лица.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close