Во стан во Париз пронајдени пет тела

Тела на пет жртви се пронајдени во стан во поширокиот регион на Париз по што е отворена истрага за убиство.

Ова го соопшти градскиот обвинител Жан Батист Бладие, додека локалните медиуми јавија дека жртвите се жена и нејзините четири мали деца.

Полицијата трага по 33-годишен маж кој е во бегство.

Истрагата ја води полициската служба на Версај.

 

Back to top button
Close