Возило удрило во надворешната порта на комплексот на Белата куќа, возачот приведен

Возило удрило во надворешната порта на комплексот на Белата куќа во Вашингтон, соопшти американската тајна служба.

Шефот за комуникации на американската тајна служба, Ентони Гуглиеми изјави дека возачот бил приведен, а истрагата е во тек.

Белата куќа не одговори веднаш на барањето за коментар во врска со инцидентот што се случил вчера околу 6 часот попладне.

Еден маж од Делавер беше обвинет за пијано возење минатиот месец, откако случајно го удри своето возило во поворката на американскиот претседател Џо Бајден.

Тајната служба на САД соопшти дека нема потреба од дополнителна безбедност во врска со настанот

Back to top button
Close