Захарова: Политиката на Брисел кон Белград е предавничка

Портпаролката на руското МНР, Марија Захарова упати сериозни критики за политиката на Брисел кон главниот град на Србија, Белград.

 

Политиката на Брисел кон Белград потсетува на „брак кој започнува со предавство“, истакна Захарова.

Таа изјави дека заострувањето на односите меѓу Србија и Косово се веднаш по самитот на ЕУ во Албанија со учество на земјите од Западен Балкан, пренесува ТАСС.

Back to top button
Close