Зеленски на гости кај Бајден

Украинскиот претседател Володомир Зеленски пристигна денеска во САД. Тоа е негово прво патување во странство  откако Русија изврши инвазија врз Украина, јавија западни медиуми повикувајќи се на дипломатски извор.

.Се очекува негова средба со американскиот претседател и обраќање во Конгресот.

Back to top button
Close