(Видео)Земјотрес од 6,9 степени го погоди Еквадор, луѓе во паника излегуваат на улица.Има мртви и повредени

Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Еквадор.

Земјотресот бил длабочина од 75 километри и се случи во 13.12 часот, по локално време.

На социјалните мрежи се појавија видеа на кои се гледа како луѓе во паника излегуваат на улиците.

Во силниот земјотрес што го погоди Еквадор во неделата по 18 часот сепак има мртви и повредени.

Засега е потврдено дека животот го загубиле шест лица, меѓу кои и едно дете.

На социјалните мрежи се шират драматични снимки од земјотресот. На нив се гледаат урнати куќи и луѓе во паника, додека луѓе се собираат на улиците во страв од евентуален нов земјотрес.

 

 

 

 

Back to top button
Close