Ахмети гo замени Меџити со Бујар Османи како координатор на огранокот Чаир

Демократската Унија за интеграција „ДУИ“ го именуваше Бујар Османи за координатор на огранокот Чаир, пренесе ТВ21.

Според информациите, одлуката дошла по предлог на лидерот Али Ахмети со цел „во оваа фаза да се координираат политичките процеси во Чаир“.

Претходно, како координатор на огранокот Чаир беше Изет Меџити.

Back to top button
Close