Ахмети: Ризично е Заев и Мицкоски да си разменуваат пратеници

Ризична е опцијата лидерот на СДСМ, Зоран Заев, и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, да си разменуваат пратеници за состав на Влада, рече вечерва претседателот на ДУИ, Али Ахмети, во емисијата „Изборни дебати“ на ТВ21.

– Тоа не може да се случи, Заев и Мицкоски да си даваат пратеници. Јас ги слушам тие позајмици, тоа е класичен пазар, но тоа не може да се случи, затоа што хегемонизмот е поразен и на овие простори. Хегемонизмот е поразен и тој ја уништи Југославија – рече Ахмети.

Во продолжение, погледнете го видеото од неговиот настап, со превод на македонски јазик.

Back to top button
Close