Антонов: Москва не стои зад провокаторите на протестите низ САД

– Рускиот амбасадор во Вашингтон Антатоли Антонов денеска како неосновани ги оцени нападите врз Москва дека им помага на провокаторите во немирите во САД.

-Обвинети сме дека наводно стоиме зад оние кои ја дестабилизираат ситуацијата. Тоа е потполна глупост, рече рускиот дипломат, пренесе Тасс

Антонов нагласи дека Русија е „одлучна да има само прагматична соработка со САД“.

Back to top button
Close