Авион на НАТО следел српски цивилен авион на лет од Русија, Вучиќ реагира  

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ синоќа на РТС изјави дека авион на НАТО во рускиот воздушен простор следел цивилен лет на српски авион кој летал од Москва за Белград.

Според информациите, инцидентот се случил завчера е првиот човек на Србија ќе бара информации од Русија и Нато, а наводно, се работи за воен ловец и дека авионот наликува на Phantom 15 или Eurofighter.

 

 

Back to top button
Close