Барак Обама освои награда Еми за најдобар раскажувач на документарецот на „Нетфликс“

Поранешниот американски претседател Барак Обама ја доби американската телевизиска награда Еми како најдобар раскажувач во документарната серија „Нашите големи национални паркови“, објави во саботата вечерта Американската телевизиска академија.

Свеченото доделување на наградите Еми е закажано за 13 септември, но некои награди се доделуваат порано.

Back to top button
Close