Даблин: Две деца и млада жена убиени во куќа – тинејџер бил тешко повреден

 

Две деца и една млада жена загинаа во насилен инцидент во куќа во Талат, Даблин, соопшти денеска полицијата.

Во соопштението се наведува дека сите тројца биле пренесени во болница, но подоцна била констатирана смрт.

Во болница биле пренесени и тешко повреден тинејџер и мајката на децата, која не била повредена.

Британскиот Би-Би-Си јавува дека едно лице е уапсено.

 

 

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close