Деркоски: Апсолутни невистини се информациите за броење на гласовите од вчерашното гласање

Гласањето вчера помина одлично без никаков проблем. Одличен почеток за овој изборен процес. Денеска избирачките одбори нема да носат заштитна опрема – скафандери, односно, бидејќи се работи за лица кои се третираат како болни и изнемоштени – повозразни лица, како и затворениците, ќе носат само маски и ракавици, изјави за Утрински брифинг претседателот на ДИК, Оливер Деркоски.

-Нема никакво броење на гласовите од вчерашниот ден. Сите оние шпекулации кои се појавија на социјалните мрежи се чисти шпекулациии и невистини, додаде Деркоски.

Back to top button
Close