ДИК: Коалицијата „Можеме“ освои 46 мандати, ВМРО-ДПМНЕ – 44, а ДУИ 15

Имено, коалцијата „Можеме“ предводена од СДСМ освои 46 мандати, ВМРО-ДПМНЕ и други 44 мандати, Демократската унија за интеграција (ДУИ) освои 15 мандати, Алијанса за Албанците и Алтернатива – 12, Левица два мандати и ДПА еден мандат.

Back to top button
Close