ВИДЕО: Дрво падна врз жена во Скопје, итно пренесена во болница

Силен ветер откорна дрвја во центарот на Скопје. Eдно дрво падна врз жена на булеварот Климент Охридски во близина на Европскиот универзитет.

Пристигна и брза помош, и жената е пренесена на Клиника, јавува ТВ21.

 

 

Попладнево падна дрво врз автомобил во близина на „Веро Џамбо.

Видео: Слободен печат

Back to top button
Close