Две лица загинаа во пожарoт во Петроварадин

Две лица загинаа во пожар што рано утринава избувна во Петроварадин во Нови Сад

Засега не се знае идентитетот и возраста на жртвите, а се знае само дека се работи за двајца мажи.

Полицијата и обвинителството истражуваат

На местото на настанот биле пронајдени две јагленосани тела.

Back to top button
Close