ФОТО: Ахмети ја смени сликата на Фејсбук откако го викнаа во Хаг

Лидерот на ДУИ Али Ахмети денеска постави нова профилна фотографија на својата Фејсбук страница, откако претходно вчера потврди дека е повикан да сведочи во Специјалниот суд во Хаг.

Фототрафијата е од воените денови кога Ахмети беше познат како командант Абаз.

Back to top button
Close