Гаши: Имаме напредок, следат консултации во партиите

 

Можеме да ви кажеме дека имаме напрадок, следуваат консултации во нашите партии, изјави  вечерва лидерот на Алтернатива Африм Гаши по средбата со премиерот Зоран Заев.

Четиричасовната средба на Гаши и Заев, што се одржа во Клубот на пратениците, беше продолжение на преговорите за вклучување на Алтернатива во Владата и парламентарното мнозинство.

Back to top button
Close